wtorek, 8 maja 2012

Kathleen Flynn "Legalna fryzjerka"

Dziś trochę inny temat, a mianowicie coś o książkach. Chciałam Wam przedstawić książkę, którą ostatnio przeczytałam. Sięgnęłam po nią za pierwszym razem jakieś 3 lata temu. Nie zawiodłam się.

Legalna fryzjerka Kathleen Flynn


Co zrobić, kiedy zabraknie dekoloryzatora, recepcjonistka tranwestyta dostanie histerii na środku zatłoczonego salonu, a klientka poczuje, że musi natychmiast zmienić swoje życie? Georgia jest nie tylko kolorystka gwiazd Nowego Jorku, ona leczy dusze. Cała elita Nowego Jorku spotyka sie w jednym salonie fryzjerskim, u Georgii, chociaż na wizytę czeka tygodniami. A przecież jeszcze nie tak dawno nikt o Georgii nie słyszał.


Legalna fryzjerka to dowcipna opowieść o zmanierowanych kobietach Manhattanu, które oddałyby niemal wszystko za jedną wizytę u Georgii, o pewnym Włochu, który oddałby znacznie więcej za jej serce...


Błyskotliwy, znakomity debiut Kathleen Flynn, kolorystki z jednego z modniejszych salonów Nowego Jorku.Jest to opowieść o pewnej fryzjerce z Nowego Jorku, pracującej w jednym z lepszych salonów w mieście. Główna bohaterka opowiada o czasach dorastania, swojej rodzinie. Przenosimy się razem z nią w czasy szkoły średniej, wyjazdu do dużego miasta, pierwszej pracy. Czytając ma sie wrażenie jakby było sie właśnie przy niej, czasem jakby było się właśnie nią. Książka opowiadająca w sposób zabawny o perypetiach zmanierowanych mieszkanek NYC.  Co sie dzieje z główną bohaterką, jak sobie radzi, czy znajdzie w swym zabieganym świecie miłość? O tym wszystkim dowiecie się z książki. 
Debiut książkowy Kathleen Flynn opowiadający o niej samej, zwyczajnej dziewczynie/kobiecie w zwariowanym świecie.


Ja do tej książki wracam co jakiś czas. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Każdemu polecam. Naprawdę warto sięgnąć po te książkę. Co w niej znajdziecie? Miłość, obawy, śmiech i łzy, czyli to co przeżywa każda z nas.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.